İç Anadolu Şehir Portalı
Şehir ve Kent Rehberi

İmranlı Kültür ve Sanat Festivali Gerçekleşti

Sivas İmranlı’da bu sene ilk kez organize edilen Kültür Sanat Festivali, 14 – 15 Ağustos 2019 tarihlerinde İmranlı Meydanında çeşitli etkinlik ve konserlerle gerçekleştirildi.

İmranlı Belediyesi tarafından hazırlanan programa göre festivalde, Ataol Behramoğlu, Yusuf Gül, Cengiz Özkan, Tolga Sağ, Muharrem Temiz, Haluk Çetin, Sevil Özen, Ersin Perçin, Tülay Maciran, Emrah Dilek, Gökhan Akar ve Aynur Karabaş İmranlı Meydanında halkla buluştu.

1.İmranlı Kültür-Sanat Festivali öncesi İmranlı Kaymakamı Hasan Meşeli, İmranlı Belediye Başkanı Murat Açıl, CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, AK Parti Milletvekili İsmet Yılmaz’ın ve beraberindekilerin katılımlarıyla Hasret Gültekin parkı, kent meydanının, çocuk emzirme odası ve kent taksi durağının açılışı gerçekleştirildi.

14 Ağustos’ta başlayan 1.İmranlı Kültür-Sanat Festivali proje açılışları, festival açılış ve protokol konuşmalarının ardından konser ve dinletilerle gerçekleşti.

Festivalin birinci günü 14 Ağustos’ta Emrah Dilek ve Yusuf Gül konserlerinin ardından Ataol Behramoğlu – Haluk Çetin Müzikli Şiir Dinletisi gerçekleşti. Festivalin ikinci günü 15 Ağustos’ta Sevil Özen, Ersin Perçin, Konuk Sanatçı Tülay Maçiran, Cengiz Özkan ve Tolga Sağ, Muharrem Temiz, Gökhan Akar konseriyle İmranlı’da festival büyük bir coşkuyla gerçekleşmiş oldu.

İmranlı’da gerçekleşen 1.İmranlı Kültür-Sanat Festivali’nde halka seslenen İmranlı Belediye Başkanı Murat Açıl, Kızılırmağın doğduğu kent olan balın anayurdu İmranlI’da gerçekleşen 1.İmranlı Kültür-Sanat Festivali’nde emeği geçen herkese ve tüm hemşehrilerine teşekkür etti.

basin.press

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.