İç Anadolu Şehir Portalı
Şehir ve Kent Rehberi

Konya Tanıtım Günleri Başlıyor

Konya İstanbul’a taşındı, Mevlana şehri, Eyüp Sultan Meydanında vatandaşlarla buluştu. KONSİAD tarafından geleneksel olarak düzenlenen ‘Konya Tanıtım Günleri’ne Yenikapı etkinlik alanı 06-09 Ocak 2022 tarihinde ev sahipliği yapacak.

 

‘Konya Tanıtım Günleri’ İstanbul’da başlıyor

6 Ocak’ta başlayacak fuara tüm Konya sevdalıları davet edildi. Önde mehter takımı, ahalinin önünde Nasreddin Hoca… 6 Ocak Yenikapı etkinlik alanında başlayacak olan Konya günleri öncesi Mevlana’nın şehri Konya, Eyüp Sultan Meydanında vatandaşlarla buluştu.
Yürüyüş Eyüp Meydanına kadar devam etti, İstanbullular KONSİAD tarafından bu yıl 6. Düzenlenecek olan ‘Konya Tanıtım Günleri’ne davet edildi. Yürüyüşün ardından Eyüp meydanında vatandaşlara ünü dünyaya yayılan Konya’nın meşhur lezzetlerinden etli ekmek ikram edildi.
06-09 Ocak 2022 tarihlerinde Yenikapı’da yapılacak etkinlikler öncesi gerçekleşen programa katılım sağlayan Büyük İç Anadolu Platform Başkanı Av.Mehmet Yalım etkinliklerin her yıl olduğu gibi bu yılda yoğun bir katılım ile yapılacağını ifade ederken, İç Anadolu illerimiz ve ilçelerimizin yapmış olduğu etkinliklere Büyük İç Anadolu Platformu olarak katılım sağladıklarını ifade etti.

 

www.icanadolu.org

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.